Bisey.NET - Mobile BiKahve BiMutfak BiVideo
BiGaleri BiSinema BiKadın
BiErkek BiSosyalMedya

Amazon Türkiye `ye Ne Zaman Geliyor
E-Ticaret Platformu
29.08.2017 / 09:56:38 viewer count - Bisey.NET 453

Amazon Türkiye `ye Ne Zaman Geliyor - Bisey.NET

Paylaşın : Facebook  - Bisey.NET Google PLUS - Bisey.NET Pinterest - Bisey.NET EMail - Bisey.NET


Son zamanlarda E-Ticaret Platformu olan Amazon `un Türkiye `de yerini almaya hazırlandığı konuşuluyor ve Amazon Türkiye olarak faaliyetlerine ülkemizde de devam edeceği söyleniyor. Bu durum E-Ticaret satışlarını ne yönde etkiler buna biraz değiniyoruz.

Amazon Türkiye `ye Ne Zaman Geliyor

Son zamanlarda E-Ticaret Platformu olan Amazon `un Türkiye `de yerini almaya hazırlandığı konuşuluyor ve Amazon Türkiye olarak faaliyetlerine ülkemizde de devam edeceği söyleniyor. Bu durum E-Ticaret satışlarını ne yönde etkiler buna biraz değiniyoruz.

Haberler duyulmaya başlandığı andan itibaren çok fazla görüş ortalıkta dolaşmaya başladı ki bunlardan başı çeken Amazon `un hepsiburada platformunun satın alımı ile ilgilendiği görüşü oldu.
Gelen en son bilgilere göre ise HepsiBurada `nın eski CEO `su olan ilker Baydar ile görüşmelerini devam ettirdiği yönde oldu.
Türkiye `de Amazon kurumu ise bir şirket kurduğu öğrenilirken, bununla birlikte 1998 yılında kayıt etmiş olduğu www.amazon.com.tr adresine giriş yaptığınızda www.amazon.de adresine yönlendiriliyorsunuz ki zaten Türkiye üzerinden Amazon `dan alışveriş yaptığınızda ürünleriniz Almanya üzerinden gelmekte. Tahminlerimize göre ise Amazon herhangi bir E-Ticaret Platformu satın alımına girişmeyecek ve kendi ismini taşıyarak www.amazon.com.tr üzerinden satışlarına başlayacak.
Ayrıca Amazon Türkiye için kurduğu şirketi `` Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi `` ünvanı ile kurarak merkezi neresi sorusunun yanıtlarını da Beşiktaş olarak belirledi.


E-Ticaret Platformu

Amazon faaliyetlerini Türkiye `de ne zaman başlatacağı henüz bir netlik kazanmamış olsa da, işleri çok sıkı tuttuğu ve 2018 yılının içerisinde Türkiye E-Ticaret pazarına giriş yapacağını tahmin ediyoruz.

Türkiye E-Ticaret Platformları

Ülkemiz hali hazırda E-Ticaret alanında henüz yeni yeni gelişirken ve teknoloji ile yeni yeni haşır neşir olurken, rakipleri ile mücadele etmeye başlarken Amazon `un ülkemizde yerini alması ufak kuruluşlara nasıl bir etki yapar konusu büyük merak konusu oldu.
Bu durumda ki düşüncemiz ise Amazon yurt dışı alışveriş sitesi ile fiyatlarının gayet yüksek olduğu gözlemlenmekte bu sebeple ülkemizde ki fiyat politikası nasıl olacağı henüz bilinmezken, yurt dışı fiyatları ile çok büyük bir fark olmayacağı yönünde. Bu sebeple ufak çaplı olan E-Ticaret kuruluşları ve fiyatları uygun olan yapılanmalar sorunsuz bir şekilde devam edecektir.
Amazon fiyatlarından yüksek fiyatlara sahip olanlar ise biraz sarsılacak gibi duruyor, bunun en başlıca sebebi ise Amazon `un sunmuş olduğu gerçekten kaliteli müşteri hizmetleri alanından kaynaklanıyor.
Şöyle bir durum ise E-Ticaret platformları için bir avantaj olabilir, eğer Amazon Türkiye ile diğer satıcılara da satış yapmasına müsaade eder ve hatta yurt dışı satışları yapılmasına olanak sağlar, bunun sevkiyatını üstlenir ise ülkemiz E-Ticaret olarak yurt dışına açılma şansı yakalar ve ülkemize nakit akışı sağlanmış olur.

Son Dakika

Son dakika gelişmelerini takip edebilmeniz için konu takibimizde olacaktır. Bizi takip edin.


Etiket Bulutu ;

amazon türkiye `ye ne zaman geliyor amazon türkiye e-ticaret platformu e-ticaret amazon türkiye ne zaman hepsiburada ilker baydar almanya amazon turkey merkezi neresi türkiye e-ticaret yurt dışı alışveriş sitesi yurt dışı fiyatları bişey haberler biseynet youtube

Facebook - Bisey.NET Twitter - Bisey.NET Youtube - Bisey.NET Kayaşehir 5. Bölge
Başakşehir - İSTANBUL
Google Plus - Bisey.NET İnstagram - Bisey.NET 0538 254 84 87
1S@Bisey.NET
Reklam - Bisey.NET